וואטסאפ!

לא פעם אני נתקלת בשאלה איך אני כל כך רגועה ומה מצליח להשאיר אותי מחוייכת כשמישהו חותך אותי בכביש או עובר אותי בתור לקופות בסופר. 

ובכן: להיכנס ללחץ זה בריא. זה מעיד שמנגנוני ההגנה שלנו עובדים כיאות ומאפשר לנו פעילות נמרצת כדי לפתור בעיות בעת הצורך.

המיקוד לא צריך להיות באיך לא להתעצבן, כיון שזה ממילא יקרה בהתחלה, אלא באיך להרגיע עצבים.

 

כשאדם ממוצע מתעורר בבקר רמת המתח בגופו אינה גבוהה במיוחד. בזמן שהוא מתארגן לעבודה רמת המתח עולה ואם אינו יודע איך לשחרר לחץ הוא מתחיל את היום שלו ברמת מתח מעט גבוהה מהרגיל.

הנסיעה בפקקים מעלה עוד קצת את רמת המתח בגוף ואם מישהו צפר או חתך אותו בכביש- סביר להניח שרמת המתח עולה בהרבה.

מיותר לומר שאדם שאינו מכיר שיטות להרגעה עצמית ולא יודע איך מורידים לחץ-יגיע לעבודה מתוח ועצבני עם יכולת מועטה להכיל קשיים ולהתמודד עם אתגרים.

 

סיטואציה רווחת אחרת שבגינה כדאי ללמוד שיטות להרגעה עצמית היא מבחנים.

אנשים שסובלים מחרדת בחינות יכולים ללמוד איך להירגע לפני מבחן ולשפר הן את ההרגשה והן את ההישגים.

 

ישנם אנשים שמבקשים ללמוד איך להירגע לפני החתונה, או כל אירוע חשוב אחר וכדאי לדעת שניתן ללמוד שיטות להרגעה עצמית ולשפר את איכות החיים והבריאות באופן משמעותי.

איך להירגע במצבי לחץ

 איך להירגע מאירועים בחיינו?

הגורם העיקרי למתח ועצבים הוא המחשבות שלנו.

ברגע שמבינים זאת ניתן לבחור מחשבות חלופיות שאינן מביאות למתח ועצבים.

ניתן להתווכח עם מחשבות שמביאות למתח וכעס באמצעות חקר מחשבות עפ"י שיטת ביירון קייטי וטכניקות חשיבה נוספות שמאפשרות לברור מחשבות שמשרתות אותנו.  ניתן ללמוד ולתרגל נשימות מרגיעות. נשימות אלה הן נשימות איטיות שמכוונות לבטן התחתונה ולא לבית החזה.

ניתן לשכב על הגב. להניח ספר/כרית על הבטן ולשים לב מתי הבטן מתנועעת ומתי בית החזה. תוך כדי שכיבה לומדים לכוון את האויר כך שבזמן שנושמים תנוע הבטן ולא בית החזה.

בנוסף ניתן ללמוד ולתרגל דמיון מודרך מותאם אישית, מיינד פולנס או מדיטציות שונות.

תרגול של הודייה וחשיבה חיובית משפר מאד את היכולת להישאר רגועים יחסית או לכל הפחות לזכור שישנה דרך להרגעת עצבים והיא אינה תלויה באיש מלבדכם.

 

היכולת לשמור על מצב רוח חיובי וליהנות מחיים רגועים ושלוים תלויה במחשבות שתבחרו ורק לכם היכולת לנהל את המתחים, הכעסים והדאגות שלכם.

רוצים ללמוד כיצד? דברו איתי או שלחו אליי מייל. המרכז פועל בכל עמק ובת חפר וכן בשרון, אפשרות לאימון דרך וידאו בסקייפ או בווטאפ

 

 

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר