וואטסאפ!

כהורים, חשובים לנו קיומם של קשרים חברתיים לילדים שלנו. מעבר לעובדה הפשוטה שילד צריך חברים כדי לא לחוש בודד, קיומם של כישורים חברתיים חשובים וקשרים מאד להתפתחותו ולפיתוח העצמאות שלו

המשפט "אמא, ילדים אחרים לא מוכנים לשחק איתי בגן", הוא משפט שלצערנו מוכר בהמון בתים בישראל. הורים רבים נוטים להאשים גורמים חיצוניים באי הצלחתו של הילד שלהם בבית הספר מבחינה חברתית וביצירת קשרים בין אישיים, אך לפעמים, למרות שקשה, חשוב להפנים שבמרבית מהמקרים לא מדובר בהכרח על הילדים שסביבו, אלא על העובדה שאם מדובר בילד שלא משחק עם ילדים אחרים, הוא זקוק לעזרה חיצונית והנחיה מסודרת על מנת שיוכל לרכוש מיומנויות חברתיות ולהסתדר בעצמו. קשרים חברתיים

הפרעות קשב = קושי ביצירת קשרים בין אישיים?

עוד מאפיין שנכנס לתמונה הינו הפרעות הקשב שככל שעוברות השנים מצויות יותר ויותר בקרב ילדינו. ישנה חפיפה בין הפרעות הקשב לבין יצירת קשרים חברתיים, שכן ילד שדעתו מוסחת בקלות אינו בהכרח יכול להסתדר ולהתמקד בפיתוח קשר בין אישי בהפסקה עם ילד מסוים איתו ירצה להתחבר, כשסביבו ישנם ילדים רבים, גירויים רבים ושלל הפרעות.

אם לילדיכם ישנו קושי ביצירת קשרים בין אישיים והינכם מעוניינים בללמד אותו איך ליצור קשרים חברתיים, או רוצים שילדיכם יקבל טיפול בהפרעת קשב וריכוז, ירכוש מיומנויות חברתיות ועוד, סדנת מקשיבים קבוע מטעם "מקשיבים – מרחב אימוני – יוצר מקום", עשויה להיות מצוינת עבורו. בחוג זה הילדים מפתחים כישורים חברתיים ואינטליגנציה רגשית, מתאמנים בדחיית סיפוקים, הקשבה ותמיכה וחלוקת חומרים יחדיו. כל הפעילות נעשית בקבוצות קטנות כך שאין עומס. ישנם גם אימונים המטפלים בהפרעות קשב וריכוז, קורס הכנה לכיתה א' ועוד.

חשוב לזכור: אתם ההורים – מהווים דוגמא לילדיכם

אנו ההורים נוטים לשכוח מהעובדה הפשוטה שהתבגרות ילדינו הינה תקופה המעצבת אותם ואת האדם אשר יהיו. המון הרגלים שילדינו מפתחים והמון חלקים מאישיותם נובעים ממה שהם מקבלים כחינוך בבית או מצפייה בהוריהם. לכן, בתור הורים מומלץ לשמש דוגמא לילדים כמה שניתן, ולהיות עבורם מודל לחיקוי חיובי.

אם אינכם משקיעים בתור הורים זמן בפיתוח וקיום קשרים חברתיים עם אחרים, הילד שלכם יראה בתקופה הקריטית בעיצוב דמותו קושי ביצירת קשרים חברתיים אצל מבוגרים קריטיים סביבו – הוריו, ויפתח את אותם ההרגלים השליליים שפיתחתם אתם. קשיים ביצירת קשרים חברתיים יכולים לקרות אצל כל אדם, לא משנה מהו גילו, ולכן חשוב לעבוד על כך ולטפל בעניין בכל זמן על מנת לשפר את איכות חייכם שלכם, וכמובן של הילד שלכם, דור ההמשך שחשוב אף יותר. 

 

 

 

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר