וואטסאפ!

מתקשים לשמור על ריכוז וקשב לאורך זמן, ובפרט במטלות ומשימות רוטיניות שחוזרות על עצמן? סובלים מהסחות דעת ביתר קלות ומתקשים להתעלם מגירויים סביבתיים ורעשי רקע? נוטים לתעדף משימות באופן לקוי ומתקשים לנהל את הזמן ביעילות? מתקשים לשמור על מקום העבודה, אם בשל חוסר עניין, בעיות משמעת או ביצועים נמוכים? 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים

על פי ההערכות, כ- 4% עד 7% מהמבוגרים לוקים בהפרעת קשב וריכוז, אך רבים מהם אינם מאובחנים, ומתקשים להבין את הסיבות לתפקוד לא אפקטיבי ולפער בין הפוטנציאל להישגים.

הפרעות קשב עשויות להוביל לקשיים בתחומים רבים: בבית, בלימודים, בעבודה ובחברה, בזוגיות, בהורות ובקשרים בין אישיים. אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים יכולים לשפר את התפקוד במידה רבה, להפחית לחץ ולשנות את איכות החיים מהקצה אל הקצה.  

השלכותיה של הפרעת הקשב בכול תחומי החיים 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים חשוב במגוון רחב של היבטים. הקשיים שההפרעה מציבה בתחומים כה רבים, מונעים מהאדם לממש את מלוא הפוטנציאל האישי הטמון בו, מסבים לו תסכול רב ומובילים לעתים קרובות לפגיעה בדימוי העצמי, להערכה עצמית נמוכה, לדיכאון ולחרדה. שיעורי הפיטורים והגירושין בקרב הלוקים בהפרעת קשב גבוהים ביחס לאוכלוסייה הכללית, וכך גם הנטייה למעורבות יתר בתאונות דרכים. 

לכל בעיה יש פיתרון וכאן מתחיל השינוי

קיימות כיום כמה דרכים מקובלות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, בהן הטיפול התרופתי בריטלין לסוגיו, קונצרטה, דייטראנה ותרופות מעוררות נוספות, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ממוקד מטרות בהתאמה אל הקשיים הספציפיים (בעיות תפקודיות הקשורות לתחום הארגון כמו ניהול הזמן, משימות וסדרי עדיפויות, שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, על שליטה באימפולסיביות ועוד), טיפול רגשי להתמודדות עם המשקעים וכן הלאה.

הטיפול בהפרעות קשב בשיטת רביב

הטיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים, בני נוער וילדים משלב על פי רוב בין כמה גישות שונות להפחתת הסימפטומים, ובחלק גדול מהמקרים כולל בתוכו גם טיפול תרופתי כקו ההגנה המרכזי כנגד תסמיני ה- ADHD. חשוב להבהיר שהטיפול התרופתי יעיל ומגובה במחקרים רבים, אך הוא אפקטיבי למשך זמן פעולתו בגוף בלבד, וכשהשפעתו פגה, שבים וחוזרים התסמינים. מעבר לכך, התרופות הן בגדר פתרונות לבעיות קשב וריכוז אך אינן מטפלות בתחלואה הנלווית ובמקרים מסויימים גורמות לתופעות לוואי לא נעימות.

לצד השיטות הנפוצות, ישנה גם שיטה יעילה ביותר לטיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא ריטלין: שיטת "רביב". שיטה לביסוס ופיתוח התשתית הנוירולוגית שנדרשת ללמידה אפקטיבית , שמייתרת את הצורך בשימוש באסטרטגיות עוקפות להתמודדות עם קשיים בלמידה.

השיפור בכישורי הלמידה ממשיך אחרי סיום התכנית. התירגול משפר את שיתוף הפעולה בין  ההמיספרות, שהן 2 החלקים העיקריים של המוח הגדול (שהוא האיבר העיקרי במערכת העצבים המרכזית) וככול שגדל שיתוף הפעולה ביניהם, משתכללות גם מיומנויות הלמידה. השיטה עושה שימוש באימון סנסורי-מוטורי וסדרת תרגילים מובנית בשילוב תכנת מחשב ייחודית, לשכלול המיומנויות ושיפור הישגים באופן ממוקד, עם תוצאות מוכחות בתוך פרק זמן קצר.

שיטת רביב מביאה לשיפור משמעותי גם במקרים של לקויות למידה כמו דיסלקציה, דיסגרפיה וכדו' וגם לאחר תאונות דרכים, אירוע מוחי ועוד..

לפרטים נוספים ובירור התאמה טלפנו (קישור לטלפון) /צרו קשר...

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר