וואטסאפ!

מחקרים של השנים האחרונות מעידים כי לאנשים בעלי כישורים חברתיים מפותחים- יש סיכוי רב יותר להצליח בפיתוח עסקים, בשיתופי פעולה ובניהול חיי חברה ומשפחה טובים ומאושרים. שביעות רצון ותחושת ערך וביטחון עצמי - יש להן תרומה נכבדה לשמירה על הבריאות והתפקוד.

רבים מהפונים ל"מקשיבים" שמבקשים לקבל כלים לפיתוח כישורים חברתיים מגיעים בגלל קשיים בעבודה ותחושה פנימית שלא מאפשרים להם להתקדם כמו שמגיע להם, שהם אינם מתוגמלים דיים בעבור ההשקעה ושלא מפרגנים להם כראוי.

חלק גדול מאותם אנשים מתאר גם קושי בתקשורת הזוגית בפרט והמשפחתית בכלל ומשווע לכלים מעשיים לפיתוח כישורים חברתיים.

המיומנויות החברתיות הנדרשות הן רבות ומגוונות וניתן לפתח אותן בכל גיל.

מיומנויות חברתיות, דוגמאות:

 • נדיבות

פיתוח מיומנויות חברתיות אצל מבוגריםנדיבות מאפשרת לאדם שניחן בה לחלוק עם חבריו/בני משפחתו – ידע, רגשות, מחשבות ודברים חומריים.. התנהלות של אדם בפתיחות ונדיבות משפיעה על הסובבים אותו לנהוג כלפיו בדרך דומה

 • גמישות מחשבתית

גמישות מחשבתית מאפשרת להתמודד בקלות עם מציאות משתנה והפתעות בלתי רצויות. גמישות מחשבתית מאפשרת לאדם לקבל את השונות של הסובבים אותו ומאפשרת להם להתנהל בנוחות מבלי חשש משיפוט או ביקורת 

 • יצירתיות

חשיבה יצירתית מאפשרת לפתור בעיות ולהתגבר על אתגרים. בנוסף חשיבה יצירתית יוצרת עניין ומעוררת השראה 

  • חוש הומור

חוש הומור הוא דרך נעימה לתקשורת.  זו דרך שמאפשרת לרכך גם סיטואציות לא כל כך נעימות ובאופן כללי רוב האנשים אוהבים לצחוק ולכן סביר להניח שירצו את קרבתו של אדם בעל חוש הומור מפותח.

 • כושר ביטוי

מאפשר לאדם להביע את מה שהוא חושב ומרגיש. מאפשר לו למחות כשהוא מרגיש שנעשה לו עוול, ומאפשר לו לנהל שיחה עם חברים/בני זוג/ילדים ולהיות מובן להם. ככל שאנחנו יותר מיומנים בתקשורת בהירה ככה ניתקל בפחות סיטואציות של חוסר הבנה ונימנע עימותים על רקע של אי הבנה.

כדאי לזכור שאדם בעל מיומנות חברתית גבוהה יזכה לרוב להצלחה גדולה יותר בעבודה וביתר תחומי חייו משום שקשר עם אנשים הוא המפתח להצלחה.

כיצד לשפר מיומנויות חברתיות?

 1. נתרגל דחיית סיפוקים ועמידה בכללים, סבלנות וסובלנות יחד עם חשיבה חיובית.
 2. נטפח את תודעת השפע, הנדיבות, חוש ההומור והיכולת להתנהל באופן אפקטיבי בזמן ובמרחב,
 3. נפתח אסרטיביות ואת היצירתיות, היוזמה, העצמאות, כושר ההבעה, גמישות המחשבה והפתיחות.
 4. עבודה על מיומנויות חברתיות היא עבודה תודעתית שניתן ללמוד ולתרגל באופן פרטני ו/או קבוצתי .
 5. תרגול מיומנויות חברתיות בפרט וכישורי חיים בכלל אינו מתחיל ונגמר ביום אחד אלא הוא תהליך מתמשך שמומלץ לאמצו כאבני דרך למסע החיים.

 

אם אתם חווים תסכול ממערכות היחסים שלכם, אם אתם מוצאים את עצמכם מתאכזבים מקשרים בין אישיים בבית, בעבודה ובחברה, אם אתם נוחים לכעוס או להיפגע ואם אתם רוצים לשפר את המיומנויות החברתיות שלכם – דברו איתי

טלפנו אליי 050-3597622

והתחילו את השינוי.

באהבה

יעלי רב סיון

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר