וואטסאפ!

בשנים האחרונות גברה המודעות לחשיבותם של פיתוח כישורי למידה, כישורים רגשיים וכישורים חברתיים אצל ילדים. הורים רבים שרוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם ממהרים לפתוח את הארנק כשמדובר בחוג או סדנה או טיפול לילדים.

אלא שלא תמיד טיפול בילד הוא הפיתרון המהיר והאפקטיבי ביותר.

לרוב הפיתרון היעיל הוא הדרכת הורים

משנה לשנה מתחזקת בי הידיעה שתהליכי שינוי מוצלחים אצל ילדים – הם תוצאה של תהליכי שינוי בבית.   בשיח ההורי והמשפחתי, בהתנהלות הביתית כולה, לרבות הדרך בה מציבים ואוכפים גבולות, בתגובות הנאמרות ובתגובות שאינן במילים לדפוסי התנהגות רצויים וכאלה שאינם רצויים הן של הילד שבגינו פנו לטיפול והן של אחיו ואחיותיו.

ילד הוא תוצר של סביבה וכשהסביבה משתנה זה משפיע מיידית על ההתנהלות של הילד. אין הכוונה לומר שכשילד מתקשה – זו אשמת הוריו. הכוונה היא שכשילד חווה קושי – ההורים הם אלה שיש להם את היכולת הטובה ביותר לעזור לו במידה והם פתוחים לבחון דפוסי התנהלות חדשים על מנת לחולל את השינוי.

סדנאות הורות והדרכת הורים

סדנאות הורות – המפתח לשינוי

כשילד הולך לטיפול או חוג או סדנה שבה הוא לומד לחשוב קצת אחרת, לדבר קצת אחרת, או לנהוג קצת אחרת – על מנת להטמיע את מה שלמד ולהפוך אותו להרגל עליו להתאמן.

אם בבית מדברים אחרת, חושבים אחרת ונוהגים אחרת – זה עלול לעורר בילד בילבול ואפילו תחושת דיסוננס. הילד הזה שלמד התנהלות אחרת יצטרך להחליט עכשיו באיזו דרך להתנהל. האם בדרך שלמד מאיש המקצוע שאלו הוא הולך או בדרכם המוכרת של הוריו.

אם ישנו פער בין מה שהילד לומד בטיפול/בחוג/בסדנה ובין מה שנהוג בבית – יקשה על הילד להתקדם בתהליך.

תהליך משותף להורים ולילדים

הדרכת הורים מותאמת אישית – מאפשרת לילד ולהורים לדבר באותה השפה ובהתאמה לערכים של המשפחה. הדרכת הורים אפקטיבית לוקחת בחשבון את מנהגי הבית ונטיית ליבם של ההורים כמנהיגי השינוי.

הדרכת הורים ניתן לקיים בפגישות פרונטליות או בזום וההמלצה היא פגישה ארוכה אחת לשבועיים תוך שמירה על קשר ודיווח של ההורים על אתגרים בין פגישה לפגישה.

עבור הורים שמעדיפים תהליך קבוצתי – מתקיימות סדנאות הורים חד פעמיות או מתמשכות על פי ביקוש. בסדנת הורים ניתן ללמוד עקרונות מנחים לחיזוק הביטחון והעצמאות של הילדים, לדחיית סיפוקים וניהול מתחים וכעסים, לקבלת יותר שיתוף פעולה מהילדים, ובאופן כללי כדי לחוות הורות קלה ומהנה יותר.

סדנאות הורות בשונה מהדרכת הורים – מתקיימת בקבוצה ומתייחסת לתופעות כלליות בהתאם לגילאי הילדים ולאתגרים המשתפים לחברי הקבוצה. בהדרכת הורים פרטנית מוקדשת התייחסות מיוחדת לאתגרים ההוריים, הזוגיים והמקצועיים של ההורים- שמשפיעים על האינטראקציות וההתנהלות עם הילדים.

לעיתים יקשה על ההורים לפעול באופן אפקטיבי עם הילדים לפני שיצליחו לפתור בעייה כזו או אחרת שמאתגרת אותם ומביאה איתה מתח, כעס, תסכול או עצבנות. בסדנאות הורים אין אפשרות לרדת לרזולוציות שניתן להגיע אליהן בהדרכת הורים פרטנית אבל בהחלט ניתן להתחיל להניע שינוי בבית.

אם אתם רוצים לעזור לילדים להשתנות – התחילו אתם בשינוי, אם אתם מזהים קושי אצל הילד/ה שלכם. לפני שתחליטו על טיפול כזה או אחר – מומלץ שתלכו לסדנת הורים קבוצתית ומומלץ עוד יותר לקיים לפחות פגישה אחת של הדרכת הורים אישית, שבה תוכלו לקבל כלים מותאמים אישית למשפחה שלכם.

מה תלמדו בסדנה?

 1. תלמדו לייצר לילדים מרחב בטוח ולהוות עבורם בסיס ביטחון
 2. תלמדו להתמודד בהצלחה עם טעויות וכישלונות הן שלכם והן של ילדיכם
 3. תלמדו להציב גבולות בנחת עם כמה שפחות כעסים ורגשות אשמה
 4. תלמדו לייצר יותר שיתוף פעולה מצד הילדים ובינם לבין עצמם
 5. תלמדו לווסת רגשות וליהנות מהורות קלה יותר

איך נעשה זאת?

נפגשים בזום אחת לשבועיים למשך שעתיים, לומדים להקשיב באותן שמייצר פתיחות ולשתף באופן שמייצר הקשבה, בין לבין מכינים רשימת שאלות ואתגרים להתייחסות ושולחים לי.

כיצד הסדנה מתנהלת?

הילדים נפגשים בקבוצה אחת לשבוע למשך 90 דקות, שרים, לומדים, משחקים, יוצרים ונהנים, וההורים- מה הם לומדים? במפגש זום בן 90 דקות לכל הורי הסדנה שיתקיים אחת לשבועיים נלמד איך להקשיב לילדים באופן שיעודד אותם לשתף אותנו בחוויות נעימות, בקשיים ואתגרים, איך לעודד מוטיבציה לעשייה, איך לחזק ביטחון עצמי, עצמאות, יוזמה ואחריות.

בכל מפגש אענה על שאלות שנשלחו אלי מראש.כל משפחה שמצטרפת לסדנה מקבלת פגישת ייעוץ ואבחון אישית בת שעה וחצי כדי לעשות סדר ולדייק את התהליך לילד/ה שלהם.

בפגישה תוכלו להתייעץ בנוגע לעניינים אישיים, כמו:

 • שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים
 • בעיות חברתיות אצל בנות ואצל בנים
 • איך עוזרים לילד שלא משחק עם ילדים אחרים?
 • איך מגיעים לשלווה פנימית
 • טיפול בהפרעת קשב וריכוז וטיפול בלקויות למידה
 • בנוגע לקשיים חברתיים ורגשיים ועוד..

לפרטים נוספים ותיאום פגישה שלחו ווצאפ ל0503597622 ותתחילו לחוות הורות קלה הרבה יותר

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר