וואטסאפ!

הורות היא ללא ספק אחד המקצועות החשובים בעולם.

הורות היא סביבת הגידול הטבעית של דור המחר ויש לה השפעה מכרעת על איך ייראו החיים בעוד כך וכך שנים לכשהילדים יהפכו לבוגרים ויובילו את העולם.

תפקיד ההורים הוא קודם כל לספק את הצרכים הבסיסיים להם זקוק התינוק:   מים, מזון, לבוש, מקום לינה, בריאות אבל מחקרים מראים שאספקת התנאים הבסיסיים הללו אינה מספיקה על מנת לגדל ילדים עצמאיים, פרודוקטיביים ושבעי רצון.

לשם כך דרושים לילד ביטחון עצמי, יכולת לדחות סיפוקים ולכבד חוקים וגבולות, אמונה שלהם בעצמם ובאחרים, תעוזה ליזום ולנסות, פתיחות ללמוד מההתנסויות ועוד...

ארגז כלים לילד דרך הדרכת הורים

הדרכת הורים

באמצעות ביסוס הסמכות ההורית, הצבת גבולות, העצמה ושיתוף של הילדים בתחומי אחריות המותאמים לגילם וליכולותיהם.

כדי שילדים ירגישו ביטחון בעצמם ויעזו לנסות וליזום – עליהם להאמין שהם יכולים. עליהם להיות ממוקדים יותר בעשייה ופחות בתוצאות, כיון שלפחות בהתחלה, כאשר הם מתנסים בפעולה כזו או אחרת לא תמיד הם יחוו הצלחות ואם יבחנו את עצמם רק על בסיס הצלחות/כישלונות קיים סיכוי שאם חוו יותר כישלונות מהצלחות הם ירימו ידיים ויפסיקו לנסות.

כשהורים מדווחים על קושי כזה או אחר שהילד שלהם חווה בגן או בבית הספר הם לא פעם נזעקים לשלוח את הילד לטיפול כשלפעמים הפיתרון פשוט ומהיר בהרבה. כשילד מגיע לטיפול/סדנה הוא לומד פתרונות חדשים שעל מנת לזכור אותם – הוא צריך לתרגל שוב ושוב. אותו ילד חוזר הביתה לסביבה שאינה מבנה את השפה החדשה שלמד ולא תמיד ירגיש בנוח לדבר אותה שם.

על מנת לעודד ילד לתרגל את הכלים החדשים שלמד- חשוב שגם ההורים יכירו אותם וידברו את השפה. לעיתים- הדרכת הורים איכותית מייתרת את הטיפול בילד ובכל מקרה – טיפול בילד שאינו מלווה בהדרכת הורים יביא לתוצאות כעבור זמן ארוך יותר מאשר תהליך משותף של הילד וההורים במקביל.

הדרכת הורים איכותית מייצרת מרחב שאינו שופט את דרכי הפעולה שנקטתם עד כה אלא דן במידת שביעות רצונכם מהתוצאות ובמה שהייתם רוצים להשיג בהמשך.

לאחר שמציבים מטרות בוחנים מה עלול לעצור בעדכם מלהשיג אותם ומה יעזור לממשם.

הדרכת ההורים שמקיימים במקשיבים כוללת הן מפגשים שנקבעים מראש (פרונטלית או בזום) והן ליווי בווצאפ ובשיחות טלפון בין פגישה לפגישה על מנת לתמוך וללוות את התהליך להשגת תוצאות מייטביות.

 

לפרטים נוספים על הדרכת ההורים שמקיימים במקשיבים דברו איתי   050-3597622

 

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר