וואטסאפ!

הילד/ה מתקשה בקריאה? 

אם הילד/ה שלכם בכיתה ב' ועדיין מתקשה בקריאה, אם הילדה שלכם בגן חובה ומתקשה בתפיסה כמותית, בסידור לפי גודל ובבניית רצף עולה ואו יורד על ידי ספירה, יש סיכוי שכמו הורים רבים אחרים –גם אתם מוצאים את עצמם מודאגים ואובדי עצות לנוכח קשיי הלמידה של הילדים.

הסיבה לכך שהילד/ה שלכם מתקשה ברכישת הקריאה יכולה להיות  נעוצה בלקות למידה.

אז מהי בעצם לקות למידה? מהן הסיבות להופעתה? באילו תחומים ואופנים היא באה לביטוי ומהן דרכי הטיפול בלקות למידה? 

טיפול בלקות למידה

לקות למידה מוגדרת כהפרעה על רקע נירולוגי התפתחותי, הגורמת לקושי ברכישת כישורי למידה בסיסיים כמו קריאה, כתיבה וחישוב. כתוצאה מכך, מתקשה הלוקה בה לרכוש ידע ולבטא מיומנויות בהתאם למצופה מבני גילו, מנת המשכל שלו והשכלתו.

סוגי לקויות למידה 

לקויות הלמידה מחולקות ללקויות למידה קלסיות כמו דיסלקציה (לקות למידה הפוגעת בכישורי השפה הנחוצים לקריאה), דיסגרפיה (הפרעות קוגניטיביות הבאות לביטוי בכתיבה לקויה) ודיסקלקוליה (לקות ספציפית במתמטיקה), ולקויות למידה המתאפיינות בקשיים ברכישת דיבור, הקשבה והמשגה, בהן לקות למידה לא מילולית, לקות שפתית והפרעת קשב וריכוז. 

כאמור, הגורם העיקרי לליקויי הלמידה הוא נירולוגי ונובע מסיבות שונות כגון שונות כלשהי במבנה המוח, מחסור בנוירוטרנסמיטרים (מוליכים עצביים), תקשורת לא תקינה בין תאי העצב וכן הלאה. הסיבות הללו עדיין בשלב מחקרי, אך ההערכה היא שקיים גם גורם גנטי ותורשתי. 

בעניין זה, חשוב להבהיר שלקות הלמידה אינה קשורה לרמת אינטליגנציה ואו גורמים סביבתיים, ובשל היותה על רקע נירולוגי, היא מתלווה אל האדם לכל אורך חייו ועשויה להמשיך ולפגוע בתפקודו אף בבגרותו לכן טיפול בלקות למידה הינו קריטי להתפתחות הילד/ה. 

טיפול בלקות למידה בשיטת רביב לפיתוח כישורי למידה

טיפול בלקות למידה איננו מרפא את הבעיה, אך מעניק לאדם כלים יעילים המסייעים לו להתגבר על הקשיים והאתגרים שמציבה בפניו הלקות ולהגיע למיצוי אופטימלי של הפוטנציאל האישי.

ככלל, הטיפול בלקות למידה כרוך בבניית תכנית התערבות פרטנית המותאמת לסוג הלקות הספציפית, לקשייו ויכולותיו של האדם, תוך מתן מענה למוקדי הקושי בלמידה, לקשיים המשניים, לתחלואה הנלווית והפערים הלימודיים הנובעים מכך. 

מרכז מקשיבים מציע קורס טיפול בלקויות למידה במתכונת של אימון אישי. מדובר באימון קצר מועד בשיטת רביב לפיתוח כישורי למידה. שיטת רביב היא השיטה ישראלית חדשנית, יעילה וממוקדת המורכבת מתרגול פיזי וקוגניטיבי, תוך כדי שימוש בתכנת מחשב ייחודית, לשיפור תפקודי המוח ופיתוח כישורי למידה באמצעות יצירת מסלולים מוחיים חדשים ושליטה בגלי המוח.

 

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר