וואטסאפ!

מקשיבים קבוע: חוג אינטימי של שיח והקשבה

קורס לפיתוח כישורים חברתיים בהנחיית יעלי רהב-סיון

16 מפגשים, כל מפגש 90 דקות

"אמא, מתי יש יעלי?"

הקורס מיועד לילדים לפי קבוצות גיל 6-9 או 10-12-ד שקרה לו היום. לשתף מה זה יעשה לי ואיך זה מרגיש בגוף, אני מלמדת אותו להפוך מקורבן למורה. דברים', אני ש, המגלים אחת או יותר מהתנהגויות הבאות: ביישנות, דיבור שקט, הימנעות מהשתתפות בכיתה, ריצוי המורה, ההורים או החברים.
הקורס נהדר גם לילדים המגלים תוקפנות, מאותגרים חברתית, מתוסכלים בקלות או ציניים.

מה עושים בקורס?

אנו מתרגלים שיח מקרב ומכבד לפתרון בעיות תוך כדי משחק, יצירה משחקי תפקידים ותאטרון. במהלך הפעילות בכל מפגש נפגוש את הרגשות שיעלו, נעשה מקום לתסכולים ולכעסים, נבין איך מתמודדים עם רגשות כמו כעס, פחד או תסכול, נכיר את השפה של החשיבה החיובית, נגלה כלים שמרגיעים מצבי רוח סוערים או מטלטלים.

זה הקורס שהלוואי והיה לנו המבוגרים כשהיינו בגיל שלהם. הקשבה זה עניין רחב, יש מה ללמד איך להקשיב ואיזו הקשבה לבקש מהסביבה. כך נבנה המקום של כל אחד מהמשתתפים בעולם, זו מיומנות לקחת להמשך החיים.
אני מאוד אוהבת להנחות את הקורס הזה ולראות איך השפה החדשה תופסת מקום, משתרשת ותומכת בהתפתחות.

מה הקורס מעניק לילדים?

חיזוק בטחון עצמי ומודעות עצמית, תרגול הלך רוח רגוע, הרחבת הביטוי האישי, פיתוח כישורים חברתיים, למידת אינטליגנציה רגשית, תרגול דחיית סיפוקים מיידיים, הפחתת חרדה, נקיטת יוזמה, לקיחת אחריות אישית, ניהול כעסים, הצבת גבולות בריאים וכיבוד חוקים.

הלימוד בקורס באמצעות החוויה הרגשית, מחזק את הלגיטימציה שהילדים נותנים לעצמם להיות, להרגיש ולבטא.

ילדים רוצים להרגיש אהובים, שייכים, מוערכים ומשפיעים. לעתים כל מה שנחוץ, הוא רגע של הקשבה למחשבות,לתחושות,לחלומות,לכעסים,לפחדים,לדאגות..... הקשבה שעושה מקום לעוד.... שמאפשרת צמיחה והתפתחות. 

חוזקות סדנת "מקשיבים קבוע":

 • משפרת מערכות יחסים בין ילדים לחבריהם
 • מתאימה לילדים שחשים דחויים
 • חסרי ביטחון
 • שיושבים שעות מול מסך
 • שאין להם חברים
 • ילדים שנוטים לכעוס או להיעלב
 • ילדים עם קושי להבין מצבים חברתיים

למועד הקרוב של מקשיבים קבוע

משאירים פרטים כאן ומצפים לשיחה בקרוב

הנרשמים מקבלים ארבעה מפגשי הדרכה אישיים עם יעלי בהטבה.

שלווה פנימית בילדים שפע עם גבולות להתמודדות עם תסכול ופיתוח חשיבה יצירתית
התמודדות עם כעסים של ילדים מחשבה יצירתית בקרב הילד
פיתוח החשיבה אצל הילד  

הורים בעידן המודרני הם לרוב אנשים עסוקים וטרודים במלחמת הישרדות,  שחלק ניכר מזמנם מוקדש ל"השתקת רעשים" (מינוס בבנק, דד ליין בעבודה, פרויקט לסיום, ילדים שזקוקים לתשומת לב ועוד...).

ענייני כספים מטופלים קודם כל, כנ"ל מחוייבויות שקשורות בעבודה. המצב הכלכלי מחייב,שעות העבודה מתארכות וגם כשמגיעים הביתה לא תמיד יש פניות רגשית הקשבה. לפעמים גם הילדים הם "רעש" שיש לנו צורך להשתיק על מנת שנוכל להתפנות לטיפול בענייני הקיום.

כשבגן/בביה"ס מתריעים על קושי – לעיתים הקושי יטופל כעוד "רעש" שמבקשים להשתיקו. לוקחים את הילד לטיפול ("שיהיה לנו שקט" מצפוני. שנרגיש שאנו משקיעים..)

לעיתים כל מה שנחוץ הוא רגע של הקשבה.

הקשבה סקרנית, לא שיפוטית, כזו שעושה חשק לשתף ולהביע,

למחשבות, לתחושות, לחלומות..

הקשבה לכעסים, לפחדים, לדאגות..

הקשבה שמלמדת אותם לסמוך על עצמם. שנותנת כוח ומחזקת את האמון שלהם בעצמם ובאחרים, מבלי לשבש את הסנסורים שמתריעים על סכנות בסביבתם.

 

מדובר על מפגשים של שעה וחצי בקבוצות של עד 6 ילדים לשעה וחצי של שיח ויצירה.

מיועד לגילאים 6-12 

ב"מקשיבים" מרחב אימוני יוצר מקום – מתנהלת הקשבה שכזו אחת לשבוע. 

השיח מתקיים באווירה נינוחה ומאפשרת והוא חף מביקורת ושיפוטיות.

השיח מאפשר ונטילציה רגשית ומחזק את הביטחון והכישורים החברתיים של כל המשתתפים. הן מי ששיתף והן מי שבחר להקשיב מבלי לשתף.

לאחר מכן ממשיכים לעבודה במרחב שמציע שפע של חומרי יצירה, לרבות גרוטאות מחומרים שונים,  בובות מגוונות ועוד. במרחב מתנהל העיבוד של מה שעלה בשיח שלפני כן. (לפעמים ילד מגיע עם נושא שהביא אתו מהבית ושחשוב לו לעבוד דווקא עליו).

הילדים יוצרים להם עולמות חדשים ומופלאים, לפעמים יוצרים את עולמם שלהם, ממציאים פתרונות לבעיות וקשיים, ולומדים לפתח חשיבה יצירתית שהיא אחד התנאים החשובים להצלחה בפתרון בעיות, כישורים חברתיים, ועוד..

 

בנוסף הם לומדים להתמודד עם תסכול או אכזבה ולדבר אותם החוצה בדרך אפקטיבית. ב"מקשיבים" מתנהלות גם סדנאות הקשבה להורים שרוצים ללמוד איך עושים את זה..

ההקשבה- כשנעשית  בסקרנות אמיתית וללא ביקורת- מביאה שיפור ניכר בשיתוף הפעולה של הילדים בבית ובמסגרות החברתיות והחינוכיות שלהם. ההקשבה משפרת את מערכות היחסים שהופכות אפקטיביות יותר.

 

בדרך נושרות או נחלשות חלק מהחרדות והדאגות, ואיתן נעלמים או מתעמעמים חלק מהכעסים והמתחים. אם אתם רוצים לפתח לילדים את הביטחון העצמי,את הכישורים החברתיים,האינטליגנציה הרגשית "מקשיבים קבוע" הוא/היא התשובה. 

סדנה בת 16 מפגשים שבועיים (עד 8 ילדים בקבוצה) שיח מלב אל לב ויצירה חופשית, שנותנת ביטוי לכעסים, לפחדים, לדאגות, למחשבות, לחלומות, להמצאות ומרחיבה להם את הלב והחיוך.

מקשיבים יחד הוא מפגש של הורה וילד בקבוצה של עד 8 ילדים, בו משוחחים מלב אל לב על נושא שמעורר את הילדים לחשוב, להרגיש ולהביע דיעות, מחשבות, רגשות, התנגדויות ועוד...

לאחר השיח ממשיכים למרחב שמציע חמרי יצירה מגוונים ומאפשר לעבד את התכנים שעלו בשיח ולהביע אותם באמצעות אמנות פלסטית ואומנויות נוספות. כדאי לדעת:

 • שפע הוא עניין של נקודת מבט.
 • שפע הוא היכולת שלנו להתבונן במה שיש ולבחור מתוכו.
 • אחד התנאים לשביעות רצון הוא היכולת לראות את השפע בכל רגע נתון ולבחור מתוכו ואין זה בסתירה לשאיפה להתקדם ואף להגדיל את ה"יש" 
 • גבולות משרים על הילד תחושת ביטחון ואף מזמנים לו התמודדות עם תסכולים.
 • הסדנה מעודדת אותו לפתח חשיבה יצירתית שהיא כלי חשוב ביכולת לפתור בעיות ולהתמודד עם אתגרים.

 סוגי מפגשי שיח:

 1. מקשיבים קבוע-חוג שנתי
 2. מקשיבים עכשיו- מפגשים מזדמנים לאורך השנה
 3. מקשיבים יחד- מפגשים מזדמנים להורים וילדים לאורך השנה

 

 

 

סדנת מקשיבים קבוע לילדים

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר