וואטסאפ!

פיתוח מיומנויות חברתיות אשר משפר את היכולת לפרש מצבים באופן מעצים שניתן לצמוח ממנו, לעבור באופן מהיר ממצב למצב ולהיות פתוח ומזמין לקשר, הוא תהליך בעל השפעה משמעותית ביותר על כל תחומי החיים. ילד בעל מיומנות חברתית גבוהה צפוי להצלחה גדולה יותר בבגרותו -בעבודה וביתר תחומי חייו משום שקשר עם אנשים הוא המפתח להצלחה.

מתוך כך - הקמתי את מרכז "מקשיבים" לאחר שנות ניסיון רבות בהדרכה אישית וקבוצתית, בליווי תהליכים אישיים, זוגיים וקבוצתיים, הדרכת הורים, חינוך יצירתי ועוד...

ואני עוסקת בפיתוח מיומנויות חברתיות לילדים בתהליכים אישיים, ובסדנאות "יוצרים מנהיגים".חוג מיומנויות חברתיות לילדים

כישורים חברתיים-באיזה גיל הם נחוצים?

אמנם למיומנויות חברתיות הגדרה מעורפלת (משהו בסגנון "סדרה של יכולות קבוצתיות ובינאישיות המאפשרות השתלבות במערכת חברתית), אבל– כישורים חברתיים נדרשים בכל גיל מסיבה אחת – האדם הוא חיה חברתית (ולא רק פוליטית כמו שאמר אריסטו) ואינו חי בוואקום חברתי בשום שלב מחייו. זו הסיבה שילדים המתקשים במיומנויות חברתיות נתקלים בקשיים נוספים, בבית הספר, בתנועת הנוער, בחוגים, במשפחה ועוד..

חשיבותן של מיומנויות חברתיות

מיומנויות חברתיות חשובות לתפקוד היומיומי התקין הרבה יותר ממה שמקובל להאמין. נסו רק לחשוב עם כמה אנשים אתם מדברים/משוחחים/נפגשים כל יום ותתחילו להבין את המשמעות.

אולי תופתעו לדעת: אם יש לכם או לילדיכם קשיים במיומנויות חברתיות השונות אתם לא לבד – מדובר בתופעה נפוצה אבל כזו שלא ממש מדברים עליה. מצד אחד זהו כמעט טאבו אבל מצד שני בטח תשמחו לדעת שיש פתרון.

למעשה, יותר מפתרון אחד כי כיום ניתן ללמוד ולשפר מיומנויות חברתיות בכל גיל, למשל באמצעות פעילויות לגיל הרך, קבוצה לילדים ואפילו קורסים למבוגרים.

רוכשים ארגז כלים עבור פיתוח מיומנויות חברתיות

העולם המתקדם מביא עמו רוח של רעננות, שינוי וטכנולוגיה ושימוש נרחב בתקשורת וירטואלית, המאפשרת לחוש את נפלאות הכפר הגלובלי מחד, ומאידך אנו עדים לתופעה מתמשכת וגוברת של ירידה משמעותית במיומנויות התקשורת הבין  אישית אצל ילדים ומבוגרים כאחד.

מיומנויות חברתיות הן קשת רחבה של יכולות המאפשרות לאדם להקשיב לזולת, להביע את עצמו בדרכים כאלה ואחרות, להציב ולכבד גבולות, לקבל כללים של קבוצה או מקום ולפעול על פיהם, לפעול בשיתוף פעולה עם אחרים, לדחות סיפוקים, לקבל ולהכיל שונות, להתאים את עצמו לתנאי סביבה וזמן משתנים, לראות את המציאות מנקודות מבט שונות ולאמץ לעצמו נקודת מבט אפקטיבית עבורו לסיטואציה.

פיתוח מיומנויות חברתיות לילדים

כישורים חברתיים- מפתח להצלחה

אנשים בעלי כישורים חברתיים מפותחים- יש להם סיכוי רב יותר להצליח בפיתוח עסקים, בשיתופי פעולה ובניהול חיי חברה ומשפחה טובים ומאושרים. שביעות רצון ותחושת ערך וביטחון עצמי- יש להן תרומה נכבדת לשמירה על הבריאות והתפקוד.

קושי באחת או יותר מהמיומנויות שצויינו מעלה – מייצר תסכול, פוגע בביטחון ובדימוי העצמי, מרחיק חברים ושותפים פוטנציאליים ואף עלול להביא לאלימות, התמכרויות ופגיעה בבריאות.

ללא מסגרת חינוכית מעצימה ומטפחת, ובלי סביבה תומכת ויציבה המאפשרת ביטוי עצמי ולגיטימציה לשונות- לא מעט בוגרים מוצאים עצמם בגילאים מתקדמים עם קושי לנהל תקשורת בין אישית ותוך אישית, וכתוצאה מכך אינם נמצאים במקום בו היו רוצים להיות: חברתית, משפחתית ותעסוקתית.

פיתוח מיומנות חברתיות משפיע על ההתנהלות ויחסי האנוש שבין אדם לאדם בכל ערוץ חיים אפשרי, אם בזמן שאנו קונים או מוכרים מוצר/שירות/רעיון, אם בזמן שאנו מבקשים לעצמנו קידום אישי בעבודה או נדרשים להציב גבולות לילדנו, לבני זוגנו, למעסיק ועוד..

פיתוח כישורים חברתיים הוא התשתית לחיים טובים ומאושרים מפני שמערכות יחסים עם הסובבים אותנו הן הבסיס לתקשורת אפקטיבית בכל הערוצים – בזוגיות, במשפחה, בקריירה, בשעות הפנאי וכן הלאה.

אם אתם הורים, מורים, סבים וסבתות - חשוב שתהיו ערים לנושא ובמידת הצורך תפנו את הילדים לסדנאות מעצימות כגון אלה שאני מקיימת ב"מקשיבים".

בהרצאות של  "מקשיבים" להורים ואנשי חינוך תוכלו לשמוע על יצירת עתיד טוב יותר לילדים,  על פיתוח כישורים חברתיים, על הורות קלה יותר ועל מגוון נושאים נוספים בנושאי הורות, חינוך ועוד..

חוג מיומנויות חברתיות לילדים

אם ילדכם זקוק לשיפור מיומנות חברתית אתם מוזמנים לפנות למרכז האימוני שלי "מקשיבים", ולרשום אותו לסדנת "יוצרים מנהיגים",

מוזמנים ליצור איתי קשר 050-359-7622

שלכם

יעלי רהב-סיון

 

 

 

 

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר