וואטסאפ!

חשוב לדעת, מיומנויות חברתיות הן מיומנויות נרכשות. אולי תופתעו לדעת שכבר בגיל צעיר נדרשות מיומנויות חברתיות וניתן לשפר אותן תמיד. החוויות שאנו עוברים בחיים,  ההדרכה וההסבר שאנו מקבלים והפרשנות שלנו למתרחש – הם גורמים מעצבים בפיתוח מיומנויות אלה. 

מיומנויות חברתיות כבסיס להצלחה אישית ועסקית בעתיד

מיומנויות חברתיות הן קשת רחבה של יכולות המאפשרות לאדם להקשיב לזולת, להביע את עצמו בדרכים כאלה ואחרות, להציב ולכבד גבולות, לקבל כללים של קבוצה או מקום ולפעול על פיהם, לפעול בשיתוף פעולה עם אחרים, לדחות סיפוקים, לקבל ולהכיל שונות, להתאים את עצמו לתנאי סביבה וזמן משתנים, לראות את המציאות מנקודות מבט שונות ולאמץ לעצמו נקודת מבט אפקטיבית עבורו לסיטואציה.

חוג פיתוח מיומנויות חברתיות לילדים

קושי באחת או יותר מהמיומנויות שצויינו מעלה – מייצר תסכול, פוגע בביטחון ובדימוי העצמי, מרחיק חברים ושותפים פוטנציאליים ואף עלול להביא לאלימות, התמכרויות ופגיעה בבריאות.

אנשים בעלי כישורים חברתיים מפותחים- יש להם סיכוי רב יותר להצליח בפיתוח עסקים, בשיתופי פעולה ובניהול חיי חברה ומשפחה טובים ומאושרים. שביעות רצון ותחושת ערך וביטחון עצמי- יש להן תרומה נכבדת לשמירה על הבריאות והתפקוד.

 

פיתוח מיומנויות חברתיות שנדרשות בכל גיל

פיתוח מיומנויות חברתיות המתבטאת ביכולת לפרש מצבים באופן מעצים שניתן לצמוח ממנו, לעבור באופן מהיר ממצב למצב ולהיות פתוח ומזמין לקשר, היא יכולת חשובה ביותר לכל תחומי החיים. אדם בעל מיומנות חברתית גבוהה יזכה לרוב להצלחה גדולה יותר בעבודה וביתר תחומי חייו משום שקשר עם אנשים הוא המפתח להצלחה.

במרכז "מקשיבים" אנו דואגים לפיתוח מיומנויות חברתיות לילדים ואף למבוגרים דרך סדנת "מקשיבים קבוע", פעילויות לשיפור מיומנויות חברתיות בגיל הרך ועל קבוצת מיומנויות חברתיות לילדים שיכולות רק להועיל.

אמנם למיומנויות חברתיות הגדרה מעורפלת (משהו בסגנון "סדרה של יכולות קבוצתיות ובינאישיות המאפשרות השתלבות במערכת חברתית), אבל דבר אחד בטוח – מיומנויות חברתיות נדרשות בכל גיל מסיבה אחת – האדם הוא חיה חברתית (ולא רק פוליטית כמו שאמר אריסטו) ואינו חי בואקום חברתי בשום שלב מחייו.

לכן, אנשים שסובלים מקשיים במיומנויות החברתיות השונות נתקלים בקשיים נוספים, למשל קשיים בתחום הזוגיות, העבודה, מערכות יחסים בינאישיות ועוד.

 למעשה, מיומנויות חברתיות חשובות לתפקוד היומיומי התקין הרבה יותר ממה שאנחנו נוטים להאמין.

 נסו רק לחשוב עם כמה אנשים אתם מדברים/משוחחים/נפגשים כל יום ותתחילו להבין את המשמעות.

אולי תופתעו לדעת, אבל אם יש לכם או לילדיכם קשיים במיומנויות חברתיות השונות אתם לא לבד – מדובר בתופעה נפוצה אבל כזו שלא ממש מדברים עליה. אמנם מצד אחד זהו כמעט טאבו אבל מצד שני בטח תשמחו לדעת שיש פתרון. למעשה, יותר מפתרון אחד כי כיום ניתן ללמוד ולשפר מיומנויות חברתיות בכל גיל, למשל באמצעות פעילויות לגיל הרך, קבוצה לילדים ואפילו קורסים למבוגרים.

רוכשים ארגז כלים לפיתוח כישורים חברתיים

העולם המתקדם מביא עמו רוח של רעננות, שינוי וטכנולוגיה ושימוש נרחב בתקשורת וירטואלית, המאפשרת לחוש את נפלאות הכפר הגלובלי מחד, ומאידך אנו עדים לתופעה מתמשכת וגוברת של ירידה משמעותית ביכולות התקשורת הבין  אישית אצל ילדים ומבוגרים כאחד.

חוג פיתוח מיומנויות חברתיות לילדים

ללא מסגרת חינוכית מעצימה ומטפחת, ובלי סביבה תומכת ויציבה המאפשרת ביטוי עצמי ולגיטימציה לשונות- לא מעט בוגרים מוצאים עצמם בגילאים מתקדמים עם קושי לנהל תקשורת בין אישית ותוך אישית, וכתוצאה מכך אינם נמצאים במקום בו היו רוצים להיות: חברתית, משפחתית ותעסוקתית.

פיתוח מיומנות חברתיות משפיע על ההתנהלות ויחסי האנוש שבין אדם לאדם בכל ערוץ חיים אפשרי, אם בזמן שאנו קונים או מוכרים מוצר/שירות/רעיון, אם בזמן שאנו מבקשים לעצמנו קידום אישי בעבודה או נדרשים להציב גבולות לילדנו, לבני זוגנו, למעסיק ועוד..

חוג פיתוח מיומנויות חברתיות לילדים

אם ילדכם זקוק לשיפור מיומנות חברתית אתם מוזמנים לפנות למומחית בתחום – יעלי רהב-סיון אשר פיתחה חוג מיומנויות חברתיות לילדים.

במרחב האימוני "מקשיבים" שיש לה נסיון רב, לרבות בהדרכה אישית וקבוצתית, בליווי תהליכים אישיים, זוגיים וקבוצתיים, הדרכת הורים, חינוך יצירתי וזו רק רשימה חלקית.

פיתוח מיומנויות חברתיות הן הבסיס לחיים מאושרים וטובים מפני שמערכות יחסים עם הסובבים אותנו הן הבסיס לחיינו בכל התחומים – בזוגיות, במשפחה, בתחום הקריירה בשעות הפנאי וכן הלאה.

משום כך חשוב מאוד לשים לב לנושא ובמידת הצורך לפנות לסדנאות מעצימות כמו שאנו מקיימים

ב"מרכז מקשיבים".

בהרצאות של  "מקשיבים" תוכלו לשמוע על יצירת עתיד טוב יותר לילדיכם,  על פיתוח כישורים חברתיים, על הורות קלה יותר ועל מגוון נושאים נוספים בנושאי הורות, חינוך ועוד..

מוזמנים ליצור קשר  עם יעלי רהב-סיון מנחת החוג

בטלפון 050-3597622

בדוא"ל yaeli@makshivim.co.il,

או להשאיר לה הודעה כאן.

בואו לגלות שאפשר גם אחרת בתחום המיומנות החברתית.

אנחנו בטוחים שלא תצטערו על הבחירה כי חייכם ישתנו לטובה. אז למה אתם מחכים?

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר