וואטסאפ!

מה בין מחסומים רגשיים להפרעת קשב וריכוז? 

היד הקלה על האבחון הפסיכיאטרי היום מקטלגת את רוב הילדים כבעלי הפרעות קשב וריכוז מסוגים שונים, והמערכת ממהרת לתת תרופות שלא תמיד נחוצות, כשלמעשה הילדים סובלים ממה שקרוי מחסומים רגשיים. המחסומים הללו קיימים גם אצל מבוגרים, אבל מקבלים ביטוי אחר. במרכז מקשיבים אנו פועלים להפוך את מרחב החייים של כל אחד ואחת למקום בטוח ושליו.

הסרת מחסומים רגשיים

התנהגות טבעית

לכל ילד, ולמעשה גם לכל מבוגר, יש רגעים של עצב, כעס או חוסר בטחון. זה נורמלי וטבעי. אצל ילד שסובל בשל מחסומים רגשיים כלשהם, תהיה השפעה על התנהלותו היומיומית לאורך זמן ותידרש התערבות טיפולית כזו או אחרת. אין בטיפול כדי לקטלג את הילד כבעייתי חלילה. הטיפול נועד לסייע לילד למצוא את המרחב האישי הבטוח שלו. 

אבות אכלו בוסר

החיים המודרניים רוויים לחצים ועומסים וההורים לא תמיד פנויים להקדיש לילדים את כל תשומת הלב שהם זקוקים לה. פעמים רבות גם ההורים עצמם גדלו בצורה כזו ואינם מכירים דרך אחרת. מכיוון שילדים רגישים יותר ממבוגרים, כשהם חווים מצוקה כלשהי הדבר עלול להתבטא בבעיות התנהגותיות שנועדו לאותת לנו על המצוקה הרגשית הזו. בטחון עצמי אצל ילדים, לדוגמא, נפגע מהר יותר מהביטחון של מבוגר, ואם אתם רואים ירידה במיומנויות חברתיות אצל הילדים שלכם, בעקבות מעבר דירה או סתם כך, דעו שמדובר על איתות מצוקה והפנו אליהם את תשומת הלב הנדרשת.

הקשיים שמובילים למחסומים רגשיים

את ההתנהגות ה"בעייתית" קל מאוד לראות, אך לזהות מחסומים רגשיים ואת הגורם  למצוקה זה קצת יותר מורכב, ובדרך כלל יש להיעזר באנשי מקצוע לשם כך. העבודה יכולה להיעשות עם הילד בלבד, עם ההורים בלבד, שילוב של הורים וילד או עבודה משפחתית. את סוג הטיפול יש להתאים לצורך, כמובן, בהתאם למקרה הספיציפי ובהתאם למידת הנכונות של ההורים להיות מעורבים בתהליך.  חלק מההורים מבינים את חשיבותם לטיפול וחלק מעדיפים שהטיפול יתמקד בילד בלבד. ההמלצה המקצועית היא, כמובן, לערב את ההורים כמה שיותר, אך איננו שופטים איש , ברור לנו שכל ההורים רוצים את טובת ילדיהם ואנו מקבלים את כולם באהבה.

מלא פרטים כאן בכדי שנוכל ליצור איתך קשר